TERAPIA ŚMIECHEM W KOMORZE NORMOBARYCZNEJ, 30.11.2021

śmiechoterapia w normobarii zbigniew kocik

Uśmiech zbliża ludzi, sprzyja pozyskiwaniu sympatii i jej odwzajemnianiu, odblokowuje emocje, poprawia nasze samopoczucie, korzystnie wpływa na kondycję fizyczną i biologiczną, buduje radość życia, uodpornia, działa przeciwbólowo, antydepresyjnie, sprzyja odchudzaniu. Jest najtańszym, najprostszym i bardzo skutecznym lekiem. Wspomaga każdą kurację, nie pozostawiając szkodliwych skutków ubocznych. Lekarze w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej coraz częściej wypisują pacjentom recepty na… śmiech. Dlatego zespół AtmosferiQon zaprasza Was na warsztat prozdrowotny ze śmiechoterapii.

We wtorek 30 listopada o 17:00 w komorze normobarycznej przy ul. Lotniczej 11/13 w Warszawie o tym jak stosować śmiechoterapię na co dzień opowie Zbigniew Kocik, socjolog i kulturoznawca, dyrektor i wykładowca wielu szkół psychotronicznych w Polsce, założyciel Akademii Energoinformacji.

– Pytania, jakie każdy z nas może postawić rozpoczynając terapię śmiechem brzmią: Czy już się dzisiaj śmiałeś? Czy jesteś człowiekiem towarzyskim? Czy promieniujesz optymizmem? Nawet, kiedy odpowiesz na te pytania negatywnie, to nie znaczy, że nie możesz zmienić nastawienia i rozbudzić w sobie radości życia – podkreśla Zbigniew Kocik, który od ponad 20 lat propaguje w Polsce śmiechoterapię.

Śmiechoterapia to skuteczny sposób na odzyskanie dobrej formy i uruchamianie systemów obronnych naszych organizmów, dlatego warto się tego nauczyć – dodaje Zbigniew Kocik.

W trakcie zajęć, prowadzonych głównie w formie ćwiczeń:

  • poznasz formy i rodzaje uśmiechu i śmiechu
  • zrozumiesz fizjologię śmiechu i jego walory lecznicze
  • uruchomisz własne „lecznicze koło szczęścia”
  • zyskasz wiedzę o „wyzwalaczach chorób”, stresorach, znaczeniu śmiechu w diecie i miłości, podstawach procesu terapeutycznego i samej terapii śmiechem
  • sporządzisz własną „wizytówkę”, prześlesz „jaskółkę sympatii”, rzucisz „zabójcze spojrzenie” i już jesteś w „obszarze zaminowanym”. Z „obłoku uśmiechu” ruchem „węża Eskulapa” legniesz wśród ” gwiazd na podłodze”. Po chwili „gramolenia” zajmiesz wreszcie pozycję siedzącą, a wtedy poczujesz, że jest „ktoś za twoimi plecami”. Odczujesz tę osobę! Nie zwlekaj, „wyraź emocje”. Bez obaw, jesteś w grupie, pokaż smutek i radość: „Ja buuu…, Ja haaa…”, „płacz nad zwiędłym jesiennym liściem”. W chwilach powagi i humoru silniej znaczy „obcość- bliskość”, to jak reakcja na rzuconą piłkę-„złap i odbij”. Często emocje wyrażamy bezgłośnie, zamykając je w sobie. Czy zastanawiałeś się nad tym „co tak dźwięczy”, nie tylko wokół nas ale i wewnątrz nas? Czy to nie paradoks, że żyjąc w wielkomiejskim zgiełku zagłuszamy sami siebie? Ścigając się z czasem, w pogoni za pieniędzmi i karierą, działamy na zasadzie „łup i łap”. To taka, jakby darwinowska „gra zwierząt” w ludzkim wymiarze. ***

Można także spojrzeć na „dzieje człowieka” jak na „magiczne metamorfozy”, wyzwalając w sobie optymizm i radość życia. Trudne sytuacje z przeszłości ujrzeć w „gabinecie luster”. Z perspektywy lat, z dystansem i humorem, zobaczyć własne „przedszkole”. Spontanicznie, z dziecięcą radością, wykrzyczeć „Alla hu”, …aż do utraty tchu!
** Wyrażenia w cudzysłowach zawierają nazwy ćwiczeń stosowanych w trakcie warsztatów śmiechoterapii.

Uczestników warsztatów zapraszamy do udziału w zajęciach w wygodnych strojach, wskazane karimaty lub koce.

CENA:
warsztat śmiechoterapii – 50 PLN
sesja tlenowa (2 godziny) – 80 PLN lub 1 sesja z Twojego karnetu
Płatności można dokonać na miejscu, ale przedpłata gwarantuje miejsce.

REZERWACJA: 796 50 60 70
Zapisy obowiązkowe. Ilość miejsc ograniczona.