Nowotwór – jak wspomóc leczenie

nowotwor-jak wyleczyc-normobaria-warszawa

niedotlenienie a nowotwór

Między 1923 a 1928 rokiem doktor Otto Warburg udowodnił, że spadek tlenu w dowolnej komórce o 35% powoduje, że taka komórka albo obumiera, albo rakowacieje. Za prace naukowe na ten temat otrzymał Nagrodę Nobla. Doktor Warburg pisał, że tkanki nowotworowe to najbardziej niedotlenione tkanki w organizmie. Odkryć doktora Warburga nikt nigdy nie podważył, odwrotnie – potwierdzono wiele razy, że miał rację. Chodzi oczywiście o niedotlenienie na poziomie komórkowym.

Niedotlenienia tkanek nie poprawimy oddychając głęboko. Oddychając głęboko co najwyżej podniesiemy delikatnie saturację krwi tlenem, a tlenu potrzebujemy również na poziomie tkanek, a nie tylko w osoczu krwi. I takie właśnie natlenienie uzyskujemy już po kilku minutach przebywania w komorze normobarycznej.

W jaki sposób normobaria wspiera organizm?

Do głównych zalet stosowania normobarii w przypadku profilaktyki i leczenia niektórych objawów wywołanych przez nowotwór zaliczamy: – tworzenie nowych naczynek krwionośnych, – usprawnianie przepływu krwi oraz substancji mineralnych, – znaczną poprawę ukrwienia tkanek w całym organizmie, – wzrost ilości komórek macierzystych, czyli szybszą i efektywną regenerację tkanek uszkodzonych, – ograniczenie ryzyka wystąpienia nowotworów, – zmniejszenie poziomu białka C-reaktywnego.

Dzięki normobarii można nie tylko zmniejszyć ryzyko wystąpienia nowotworu i złagodzić jego objawy, ale także dotlenienie wpływa na stan psychiczny, motywację i ogólne samopoczucie. Osoby, które zmagają się z nowotworem, korzystający z normobarii deklarują, że czują się znacznie silniejsi, sprawniejsi fizycznie, a skutki chemii i radioterapii nie są dla nich tak dotkliwe, przez co mogą cieszyć się życiem i korzystać z różnych aktywności.

Wodór hamuje progresję raka

Kontynuując temat, badania naukowe udowadniają, że wodór (H2), który jest jednym ze składników atmosfery normobarii, hamuje progresję raka płuc poprzez celowanie w SMC3 (Dongchang Wang, Lifei Wang, Yu Zhang, Yunxia Zhao, Gang Chen) – Sierpień 2018 r. „[…] Wyniki pokazały, że H2 hamował żywotność komórek (nowotworowych – przyp. red.), migrację i inwazję oraz katalizował apoptozę komórek […]”. „[…] Wszystkie dane sugerowały, że H2 hamuje progresję raka płuc poprzez regulację w dół SMC3, regulator kondensacji chromosomów, który zapewnił nową metodę leczenia raka płuc. […]”

Wodór cząsteczkowy hamuje wzrost raka jelita grubego poprzez szlak sygnałowy AKT / SCD1 (Xiangyan Zhang, Geru Tao, Ya’nan Zhao, Sijie Xing, Jie Jiang, Boyan Liu, Shucun Qin) – Kwiecień 2022 r. „[…] Cel badania: Wodór cząsteczkowy (H2) został uznany za potencjalny cel terapeutyczny w wielu nowotworach. Dlatego staraliśmy się ocenić potencjalny wpływ H2 na raka jelita grubego (CRC) w tym badaniu. […]”