Normobaria na szybsze gojenie ran

Gojenie się ran to niesłychanie złożony proces. Uczestniczy w nim wiele rodzajów komórek i biochemicznych mediatorów. Jednak wszystko to działa dopiero w obecności tlenu. To krytycznie ważny element gojenia się ran.

Badania potwierdzają, że przebywanie w pomieszczeniu o podwyższonym ciśnieniu usprawnia wchłanianie tlenu przez komórki. Jednym z efektów tego jest zauważalnie szybsze gojenie się ran, złamanych kości i uszkodzonych organów. Na przykład złamana kość, która w normalnych warunkach atmosferycznych zrasta się w ciągu 16 dni, przy regularnej terapii w normobarii (2-3 godziny dziennie) pełen zrost osiąga po 6 dniach.

Jak działa NORMOTERAPIA?

Pomyśl o normoterapii jak o pomieszczeniu z innowacyjną technologią, która tworzy wyjątkową mieszankę powietrza i ciśnienia do stymulowania aktywności wszystkich komórek w Twoim ciele oraz zwiększenia krążenia krwi w mięśniach.

Atmosfera wewnątrz komory to najbardziej sprzyjające regeneracji organizmu warunki: ciśnienie atmosferyczne wynosi tu około ~1500 hPa a skład powietrza to: tlen (aż do 100% więcej niż na zewnątrz), dwutlenek węgla (1%-2,5%) oraz wodór 0,5% (10 tys. razy więcej niż poza normobarią)..

O jakich ranach mówimy

O ranach powierzchownych, czyli takich, których głębokość nie przekracza tkanki podskórnej, i o ranach głębokich, które sięgają poza tkankę podskórną. Rany mogą być proste – dotyczące skóry lub błony śluzowej. Ale mogą być też złożone – którym towarzyszy uszkodzenie głębiej położonych struktur, na przykład ścięgien, kości, stawów, nerwów, naczyń krwionośnych, jam ciała, aż wreszcie samych narządów wewnętrznych. 

Jak widzimy rodzajów ran jest wiele. W przypadku każdej z nich terapia tlenem w formie normobarii przychodzi z pomocą. Wspomaga gojenie się każdej rany, tak lekkiej zewnętrznej jak i poważnej wewnętrznej. A to dlatego, że gojenie się ran to proces, w którym dramatycznie rośnie zapotrzebowanie na tlen. Tlenoterapia w normobarii jest na to rozwiązaniem. Zaledwie w godzinę podniesie natlenienie uszkodzonej tkanki i ogromnie przyśpieszy w niej skomplikowany proces naprawczy.

Owrzodzenie stopy cukrzycowej, wrzody żylne, wrzody w formie zainfekowania rany, wrzody w formie odmrożenia czy wreszcie najbardziej popularne wrzody żołądka. W przypadku tych i innych typów ran niegojących się zwiększona dostawa tlenu to klucz do poprawienia procesu gojenia się.

Zatem mamy wniosek. Tlenoterapia w formie normobarii jest odpowiedzią na wolno gojące się i niegojące się rany, z którymi organizm nie radzi sobie samodzielnie.


Zapraszamy na sesję dotleniającą organizm. Jedna sesja dzienna trwa zazwyczaj 120 minut. Sesje nocne zaczynamy o 21:00 i trwają one do 8-9:00 następnego dnia. Zarezerwować termin możecie poprzez stronę lub telefonicznie:

Normobaria Warszawa Praga Południe, ul. Lotnicza 11/13, tel.: +48 796 506 070

Normobaria Warszawa Białołęka, ul. Modlińska 184, tel.: +48 730 007 011

Normobaria Stalowa Wola, ul. Okulickiego 99, tel.: +48 697 521 821

Normobaria k. Siedlec, Białki ul. Diamentowa 4a, tel.: +48 796 111 500

Normobaria Biłgoraj, Okrągłe 30a, tel.: +48 720 725 865