Komora normobaryczna pozwala na bezinwazyjną terapię, polegającą na podawaniu opracowanej formuły powietrza = tlen + dwutlenek węgla + wodór, w warunkach podwyższonego ciśnienia.
Komora ciśnieniowa składa się z kilku pomieszczeń: m.in. ze śluzy. Wchodzi się do komory przez śluzę, ponieważ mamy wyrównać różnicę ciśnień: między ciśnieniem wewnątrz komory – 1 500 hPa, a ciśnieniem poza nią – około 1 000 hPa.
I to jest jedyny moment, kiedy możesz poczuć dyskomfort. Przy zmianie ciśnienia może zatykać uszy. Jest to znane uczucie dla osób, które latają samolotem, biorą udział w wyprawach górskich, nurkują. Po wejściu do komory już jest bardzo komfortowo. Siadamy wygodnie i zaczynamy oddychać powietrzem, które uzdrawia!
Procesy regeneracji zachodzą o wiele szybciej w wyższym ciśnieniu - tkanki skuteczniej wykorzystują docierający do nich tlen. Ponadto, systematyczne przebywanie w podwyższonym ciśnieniu powoduje wzrost ilości komórek macierzystych
Nawet do 100% więcej tlenu! Ilość tlenu w powietrzu normobarii skutkuje rozszerzaniem się oskrzeli i
doskonałym dotlenieniem Twojego organizmu.
Pełni on ważną rolę podczas transportu tlenu do komórek i krwiobiegu. Niedobór CO2 znacząco obniża skuteczność dotlenienia wszystkich komórek, dlatego tak ważne jest, aby dostarczyć organizmowi jego optymalną ilość.
Zwiększona obecność wodoru w komorze hamuje procesy starzenia oraz wywołuje
regenerację nabłonków i produkcję kolagenu. Twoja skóra będzie młoda i piękna!
Atmosfera wewnątrz komory to dla człowieka stan najbardziej sprzyjający zdrowiu i regeneracji: ciśnienie atmosferyczne wynosi tu około 1 500 hPa, skład powietrza wewnątrz komory to 40% tlenu, 1%-2,5% dwutlenku węgla oraz 0,5% wodoru, czyli aż do 10 000 razy więcej, niż poza komorą.
Tlen jest nam niezbędny do życia. Jest to jeden z podstawowych pierwiastków, bez którego nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Niestety powietrze, którym oddychamy, ma coraz więcej zanieczyszczeń przez co zawarty w nim tlen jest trudniej przyswajalny i ciężej go w pełni wykorzystać. W komorze w podwyższonym ciśnieniu podawany tlen wraz z odpowiednią mieszanką gazów ułatwia jego lepsze rozprowadzanie do wszystkich komórek organizmu.
W codziennych warunkach atmosferycznych, organizm ludzki pobiera maksymalnie 30% tlenu podczas procesu oddychania. Im wyższe ciśnienie, tym organizm skuteczniej wykorzystuje dochodzący do niego tlen.
Wzrost ciśnienia atmosferycznego przyspiesza procesy regeneracji. Przebywanie w wyższym ciśnieniu zwiększa zdolność produkcji komórek macierzystych, które zastępują uszkodzone lub zniszczone komórki w organizmie. Dzięki komórkom macierzystym odbudowujemy uszkodzone tkanki i narządy, a tym samym przedłużamy nasze życie i dajemy naszemu ciału narzędzie do samonaprawy.
Komórki macierzyste maja zdolność przekształcania się w dowolne komórki ciała. Gdy chorujemy, ulegamy urazom lub po prostu starzejemy się, nasze komórki ulegają zniszczeniu. Wtedy zastępują je komórki macierzyste. Atmosfera panująca w komorze pozwala na namnażanie komórek macierzystych od 100% do 300% już po jednej dwugodzinnej sesji.
Normobaria to „łagodna” komora hiperbaryczna. Podczas, gdy sesje w hiperbarii są krótkie, w komorze normobarycznej one mogą trwać bez limitów.
Ciśnienie baryczne, stężenie tlenu i innych parametrów w normobarii w stosunku do komory hiperbarycznej zostały obniżone i uregulowane w taki sposób, że osiągamy korzystny wpływ na zdrowie przy jednoczesnym wyeliminowaniu wad użytkowania, jak i niektórych, ewentualnych skutków niepożądanych hiperbarii.
+48 796 50 60 70
biuro@atmosferiqon.pl