Normobaria dla sportowców

Normobaria dla sportowców - Ola Kutz, Marcin Naruszczka, zawodnik MMA - Komora normobaryczna AtmosferiQon

Zwiększony przepływ krwi do mięśni, poprawa wydolności, szybsza regeneracja i namnażanie się komórek macierzystych to legalny i naturalny doping dla Twojego ciała dzięki sesji w komorze normobarycznej.

W sporcie liczy się przewaga, jaką możesz uzyskać nad konkurencją. Na najwyższym poziomie dobra regeneracja i wysokie natlenienie odróżnia tych, którzy stają na najwyższym stopniu podium od tych, którzy wracają do domu rozczarowani. Dlatego czołowi sportowcy na całym świecie wspomagają swój organizm w komorze normobarycznej.

Jak działa NORMOTERAPIA?

Pomyśl o normoterapii jak o pomieszczeniu z innowacyjną technologią, która tworzy wyjątkową mieszankę powietrza i ciśnienia do stymulowania aktywności wszystkich komórek w Twoim ciele oraz zwiększenia krążenia krwi w mięśniach.

Atmosfera wewnątrz komory to najbardziej sprzyjające regeneracji i długowieczności warunki: ciśnienie atmosferyczne wynosi tu około ~1500 hPa i dzięki temu skład powietrza to: tlen (aż do 100% więcej niż na zewnątrz), dwutlenek węgla (1%-2,5%) oraz wodór (0,5%, czyli aż, do 10 tys. razy więcej niż poza komorą).

Dodając normoterapię do swojej codziennej rutyny, możesz zauważyć znaczną poprawę wyników sportowych, siły fizycznej i kondycji oraz regeneracji sportowej. Sportowcy na całym świecie – w tym zawodnicy olimpijscy i mistrzowie świata korzystają z komory normobarycznej aby utrzymać swoje ciała w szczytowej formie i osiągać najlepsze wyniki.

Najważniejsza jest REGENERACJA!

Po intensywnym treningu lub zawodach mikrourazy włókien mięśniowych i stany zapalne mogą utrudniać miejscowy przepływ krwi. Kiedy do mięśni dostarczana jest niewystarczająca ilość tlenu i składników odżywczych, a kwas mlekowy i inne produkty przemiany materii nie są usuwane wystarczająco szybko, zahamowana zostaje regeneracja mięśni co sprawia, że Twój organizm poczuje się ospały i obolały. Ten dyskomfort to sposób, w jaki Twój mózg i ciało mówią: „Potrzebuję regeneracji!”.

Ból mięśni i zmęczenie utrudniają sportowcom powrót do szczytowej formy. Tak więc nauka o maksymalizacji wyników sportowych sprowadza się do przywrócenia równowagi w organizmie lub, innymi słowy, optymalizacji regeneracji sportowej.

Aby zapewnić mięśniom zasoby potrzebne do wyleczenia i regeneracji, należy dostarczyć do organizmu tlen, wodór i dwutlenek węgla i tu z pomocą przychodzi normoterapia. Podwyższone ciśnienie w komorze normobarycznej przyspiesza dostarczanie składników odżywczych i tlenu oraz usuwanie odpadów z komórek mięśniowych, przywracając tym samym stan homeostazy. Tak przyspieszona regeneracja pozwala sportowcom na szybszy powrót do szczytowych wyników sportowych, wykonywanie cięższych jednostek treningowych oraz osiągnięcie pełnego potencjału wydolnościowego.

Komora normobaryczna to sprawdzony, holistyczny, przyjemny w stosowaniu i nieinwazyjny sposób na optymalizację organizmu. Zaledwie dwugodzinna sesja poprawia regenerację, siłę mięśni, kondycję i wydolność.

Zawodowi sportowcy korzystają z normoterapii aby podnieść swoje sportowe wyniki na wyższy poziom – teraz czas na Ciebie!